Каталоги
Прайси

Модем (англ. modem) – це мережевий пристрій, що перетворює цифровий сигнал даних в аналоговий сигнал, що передається по телефонній лінії або іншому аналоговому каналу зв’язку. Модем дозволяє комп’ютеру або іншому пристрою з підключенням до мережі передавати та отримувати дані за допомогою аналогових ліній зв’язку.

Модеми можуть мати різні швидкості передачі даних, що зазвичай вимірюються в бітах на секунду (bps). Раніше модеми зазвичай використовувалися для підключення до Інтернету через телефонну лінію, але з появою широкосмугового Інтернету (броадбенд), модеми, як правило, використовуються для підключення до інших мереж, таких як локальні мережі (LAN) та віртуальні приватні мережі (VPN).

У даний час модеми можуть бути вбудовані в інші мережеві пристрої, такі як маршрутизатори або комутатори, що дозволяє знизити вартість та кількість необхідних пристроїв. Модеми також можуть бути підключені до комп’ютера за допомогою USB або Ethernet-інтерфейсу.

Модеми є важливою складовою будь-якої мережі, особливо для підключення до Інтернету та інших мереж, які використовують аналогові лінії зв’язку.